

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.5494 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | Flat |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 4.87 kΩ |
| Power Rating | 166 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 450 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Power Dissipation | 167 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 799
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19368
Ext.Price$0.19368
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19368 | $0.19368 |
| 10 | $0.16077 | $1.60770 |
| 50 | $0.14078 | $7.03900 |
| 100 | $0.13308 | $13.30800 |
| 500 | $0.11745 | $58.72500 |
| 1000 | $0.11956 | $119.56000 |
